Dobra Zmiana BUDUJE! 1 mld zł z UE!

Już wkrótce "Autostrada Lasów, Jezior i Słońca", S6 - urokliwa, nowoczesna, bezpieczna i szybka (Szczecin, Goleniów, Kołobrzeg, Koszalin, Słupsk, Gdańsk) - też przedłużenie dawnej "Berlinki" do Trójmiasta, a potem S22 do Kaliningradu (Królewca), np. do Światowego Muzeum Oceanu czy też Kopalni Bursztynu w Jantarnym...

 

forsal.pl : "232 mln euro z funduszy polityki spójności trafi na budowę drogi ekspresowej S6 w północnej Polsce – poinformowała w środę Komisja Europejska. Droga połączy okolice Szczecina i Trójmiasta.

Droga S6 biegnie na Pomorzu i jest częścią transeuropejskiej sieci drogowej, łącząc w Polsce Gdańsk ze Szczecinem, a w skali europejskiej Polskę z Niemcami.

"Ta finansowana przez UE droga ekspresowa da ogromny impuls dla wzrostu gospodarki, turystyki i handlu w regionie, przy jednoczesnym znacznym polepszeniu jakości życia polskich obywateli i turystów dzięki bezpieczniejszym, szybszym połączeniom między miastami. Bez wątpienia ten projekt będzie miał pozytywne skutki dla całego kraju" – poinformowała w środę unijna komisarz ds. polityki regionalnej Corina Cretu.

KE podała, że pierwszy etap inwestycji, który powinien zakończyć się latem 2016 roku, połączy okolice Szczecina z Koszalinem.

Poinformowała też, że niedawno zakończył się program rozwoju infrastruktury w Polsce ze środków budżetu unijnego na lata 2007–2013, który był największym programem polityki spójności (o wartości 28,3 mld euro). W jego ramach ze środków unijnych współfinansowano 365 projektów transportowych, dzięki którym powstało ponad 1,4 tys. km nowych autostrad i dróg ekspresowych. Zmodernizowano i zbudowano również 1,2 tys. km linii kolejowych.

Droga ekspresowa S6 o łącznej długości ok. 330 km ma połączyć Szczecin, Police, Goleniów, Kołobrzeg, Koszalin, Słupsk i Trójmiasto z autostradą A1."

CAŁY ARTYKUŁ