Aktualności

9.05.2013 | 24kurier.pl

Wojewoda uchylił uchwały likwidujące szkołę w Dąbkach!

Darłowo. List otwarty do wojewody zachodniopomorskiego, w którym sprzeciwia się likwidacji Zespołu Szkół nr 3 w Dąbkach, wystosował Marek Gróbarczyk, europoseł Prawa i Sprawiedliwości. Z kolei poseł PiS Czesław Hoc złożył zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Koszalinie. Wójtowi gminy Darłowo zarzuca m.in. niegospodarność. – To bzdury – odpowiada atakowany Franciszek Kupracz.

Wojewoda Marcin Zydorowicz do końca tygodnia wyda decyzję, czy uchyli uchwały Rady Gminy Darłowo w sprawie likwidacji ZS nr 3 w Dąbkach, jeśli w dokumentach będą uchybienia w informowaniu rodziców o zamiarach lokalnej władzy. Marek Gróbarczyk podpowiada mu, jak ma postąpić: „Chciałbym zaapelować o taką decyzję, która będzie wychodziła naprzeciw prośbom wielu mieszkańców gminy Darłowo".

Poseł Hoc zawiadamia PO w Koszalinie, że mogło dojść do niegospodarności ze strony Franciszka Kupracza, wójta gminy Darłowo. Wnioskuje o zbadanie okoliczności i dokonanie prawno-karnej oceny jego działań, bo: „stosowne organy kontroli i nadzoru wykazały poważne nieprawidłowości w działalności Urzędu Gminy w Darłowie".

Tymczasem wójt kontratakuje. W liście otwartym do naszej redakcji, odpisał posłowi PiS z Kołobrzegu: „Panie Pośle, widzę, że choruje Pan na chorobę pn. „Wójt Gminy Darłowo - jego rodzina”, trzeba Pana leczyć. Zachowuje się Pan jak tchórz, odwiedzając kilkakrotnie panie w Urzędzie Gminy Darłowo, prowadzące tzw. Protest głodowy i to tylko wtedy, gdy nieobecny w urzędzie był wójt. Proszę Pana, aby miał Pan trochę odwagi i spotkał się najpierw z wójtem gminy Darłowo i porozmawiał o nieprawidłowościach w gminie i innych sensacjach, a potem niech Pan robi, co uważa, zgłasza do Prokuratury, Urzędu Skarbowego itd.".
Powrót do listy